قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

 

قوانين و مقررات حضور در نمايشگاه بين‌المللي انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه‌جویی‌انرژی

(F12)

اطلاعات برگزارکننده:

برگزار كننده: شركت راهكار تجارت مديريت كوشا

تلفن: 42917000 (021) فکس : 42917100 (021)

وب سايت:  www.energysaving.ir

نحوه ثبت نام

ثبت نام در نمايشگاه بين‌المللي انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه جویی انرژی به صورت اينترنتي بوده و جهت اطلاع از نحوه ثبت نام مي توانيد ضمن مطالعه راهنماي ثبت نام مندرج در وب سايت نمايشگاه نسبت به ارائه درخواست ثبت نام خود اقدام نماييد.

 كليه علاقمندان به حضور در نمايشگاه مي بايست نسبت به انجام كامل مراحل ثبت نام و تكميل مدارك ثبت نام اقدام نمايند.

 • مدارك لازم جهت پیش ثبت نام به شرح زير مي‌باشد:
 1. ثبت نام اولیه در وب سایت رسمی نمایشگاه و اخذ شناسه ورود.
 2. اشخاص حقوقی می بایست اسکن کارت اقتصادی (گواهی ارزش افزوده و یا روزنامه رسمی شرکت)، پروانه بهره برداری یا رتبه بندی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و قوانین و مقررات مهر و امضاء شده (صفحه آخر همین مدرک) اقدام نمایند.

اشخاص حقیقی می بایست نسبت به ارسال تصویر اسکن شده کارت ملی شخص متقاضی، پروانه بهره برداری (در صورت وجود) و قوانین و مقررات مهر و امضاء شده (صفحه آخر همین مدرک) اقدام نمایند.

نکته1 : ارائه اصل کاتالوگ به ستاد برگزاری همزمان با ارسال مدارک پیش ثبت نام برای تمامی شرکت ها (به جز شرکت های نماینده خارجی) الزامی است.

نکته 2: ارسال اصل کاتالوگ به ستاد برگزاری برای مشارکت کنندگان الزامی می باشد.

نکته 3: ارسال ثبت برند و نام تجاری همزمان با ارسال کاتالوگ الزامی است.

 1. ستاد برگزاری پس از بررسی مدارک اولیه ارسال شده توسط متقاضیان و در صورت کامل بودن مدارک نسبت به تایید مدارک پیش ثبت‌نام اقدام خواهد نمود و مراتب از طریق آدرس پست الکترونیکی که در هنگام ثبت نام در سامانه ثبت نام ثبت نموده اید به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
 2. پس از تایید مدارک پیش ثبت نام، متقاضیان میبایست ضمن ورود به سامانه ثبت نام، نسبت به سفارش غرفه و خدمات از منوی مربوطه اقدام نمایند. به منظور جلوگیری از دوباره کاری ، متقاضیان میبایست درخواست های قطعی خود را در سامانه اعلام نمایند      (امکان اصلاح درخواست ها در شرایط خاص و با تایید ستاد برگزاری امکان پذیر میباشد.)

نکته : متقاضیان میبایست در انتخاب نوع غرفه درخواستی اعم از غرفه های ریالی ، غرفه های ارزی یا غرفه های ارزی – ریالی با توجه به قوانین و مقررات بخش ارزی اقدام نمایند بدیهی است ستاد برگزاری ضمن بررسی متقاضیان و با در نظر گرفتن قوانین و مقررات، راساً نسبت به تایید یا عدم تایید متقاضیان اقدام خواهد نمود و متقاضیان حق هرگونه اعتراضی را در این خصوص از خود سلب مینمایند.

 1. ستاد برگزاری پس از بررسی درخواست های متقاضیان نسبت به تایید یا عدم تایید درخواست ها اقدام خواهد نمود ، در صورتی که درخواست متقاضی تایید گردد متقاضی میبایست در زمان بندی مقرر نسبت به پرداخت مبلغ پیش فاکتور صادره در سامانه ثبت نام و بر اساس درخواست متقاضی صادر شده است اقدام و با مراجعه به سامانه ثبت نام نسبت به ثبت اطلاعات پرداخت خود اقدام نماید. همچنین در صورتی که درخواست متقاضی تایید نشود این امر از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی خواهد رسید و متقاضی میتواند نسبت به رفع نواقص یا تغییر درخواست اقدام و مجددا درخواست های جدید خود را ارسال نماید.متقاضیان میتوانند به صورت اختیاری نسبت به سفارش خدمات نمایشگاهی اقدام نمایند که این امر در مراحل ثبت نام پیش بینی شده است.
 2. ثبت اطلاعات پرداخت در سامانه ثبت نام و ارسال تصوير فيش واريزي حداكثر 5روز پس از تایید درخواست سفارش غرفه الزامی میباشد.(اين فيش مي‌بايست خوانا بوده و با فرمت JPG  حداکثر 250 کیلوبایت اسکن و ارسال گردد.)
 3. پس از ثبت اطلاعات پرداخت در سامانه ثبت نام ، متقاضیانی که در ثبت نام خود، فضای ریالی درخواست داده اند میبایست با مراجعه به منوی تعهد نامه ارزی ریالی ضمن دانلود فرم تعهد نامه نسبت به مهر و امضاء تعهد نامه اقدام و با توجه به نمونه موجود در صفحه تعهدنامه نسبت به تعیین رقم چک تضمین و تودیع چک به میزان کل ارزش ارزی غرفه خود اقدام نمایند. چک تضمین ارزی ریالی میبایست صرفا چک متعلق به شرکت یا شخص متقاضی بوده و به حساب بانکی آن به شبکه سراسری بانکی متصل باشد و ستاد از پذیرش سایر چک ها معذور میباشد.

فرمول چک: متراژ غرفه x 260 یورو x نرخ روز یورو (از طریق سایت رسمی نمایشگاه اعلام می گردد) + 9% مالیات ارزش افزوده

تذکر: چک تضمین فوق میبایست به تاریخ روز اول نمایشگاه و بدون بابت بوده و صرفا در وجه شرکت " راهکار تجارت مدیریت کوشا " صادر گردد و ستاد از پذیرش سایر چک ها معذور است.

 1. متقاضیان پس از مهر و امضاء تعهدنامه ارزی ریالی و نیز صدور چک مربوطه میبایست اصل تعهد نامه را به همراه چک به امور مالی ستاد برگزاری به  آدرس تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان سپهر،پلاک 21 طبقه 3  ارسال و نسبت به اخذ رسید اقدام نمایند.
 2. پس از انجام کلیه مراحل ثبت نام ، ارسال کلیه مدارک، پرداخت هزینه های ثبت نام و تودیع تضامین لازم  و با تایید ستاد ، وضعیت ثبت نام متقاضیان از حالت پیش ثبت نام به ثبت نام قطعی تغییر داده خواهد شد، بدیهی است در صورتی که متقاضیان ثبت نام خود را قطعی ننمایند حتی در صورت واریز وجه نیز ستاد برگزاری میتواند نسبت به واگذاری فضای درخواستی آنان به سایر متقاضیان اقدام و متقاضی مذکور که ثبت نام خود را قطعی ننموده است حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب مینماید.

لازم به ذكر است عدم وصول هر يك از موارد فوق موجب عدم قطعي شدن ثبت‌نام خواهد بود و ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در قبال عواقب ناشي از عدم ثبت‌نام متقاضيان نخواهد داشت.

 • پس از قطعي نمودن ثبت‌نام انجام موارد زير جهت دريافت به موقع خدمات درخواستي الزامي مي‌باشد:

 

 • پس از قطعی شدن ثبت نام، متقاضیان میبایست مطابق سررسید تاریخ های اعلام شده در سامانه ثبت نام ، نسبت به ارسال اطلاعات شرکت خود جهت درج در کتاب توانمندی ها و سی دی و وب سایت رسمی نمایشگاه، اسامی غرفه داران، کارت خودرو و .... اقدام نمایند بدیهی است به منظور ارائه خدمات با کیفیت مناسب به اطلاعاتی که بعد از سررسید اعلام شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد و اطلاعات این قبیل متقاضیان در کتاب و سایت درج نخواهد شد.
 • ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در قبال ارائه خدمات به متقاضياني كه اطلاعات درخواستي را مطابق آخرين مهلت ارسال اطلاعات به ستاد ارسال ننموده باشند بر عهده نخواهد داشت. بديهي است هيچگونه وجهي به اين قبيل متقاضيان عودت نخواهد شد.
 • كليه اطلاعات شركت كنندگان در نمايشگاه بصورت تايپ شده در سامانه پذيرفته مي شود كه عيناً در موضوعات مرتبط مورد استفاده قرار خواهند گرفت لذا ستاد برگزاري مسئوليتي در قبال صحت مطالب نخواهد داشت و ستاد از پذیرش اطلاعات در قالب فکس و سایر فرمت ها معذور میباشد.

خدمات قابل ارائه توسط ستاد برگزاري نمايشگاه  انرژی های تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه جویی انرژی

·فضاي نمايشگاهي:

الف ) فضاي داخل سالن با تجهیزات:

 1. حداقل متراژ غرفه ارزی 12 و ريالي داخل سالن 24 متر مربع مي‌باشد.
 2. تجهيزات عمومي غرفه هاي عادی نمايشگاهي داخل سالن به شرح زير مي باشند:

1- سر درب غرفه (كتيبه)

2- ديوارهاي پارتيشن غرفه

3- نورپردازي غرفه

4- يك عدد ميز

5- دو عدد صندلي

6- يك عدد پريز برق

7- موکت

 

 

 

 1. در صورت وارد آوردن هر گونه خسارت به غرفه های پیش ساخته از سوی مشارکت کننده ميزان خسارت راسا توسط ستاد محاسبه و وجوه آن از مشارکت کننده اخذ خواهد شد.
 2. بعد از قطعی شدن ثبت نام حداکثر تا تاریخ 1401/6/1امکان تغییر نوع فضا (از با تجهیزات به خام)  وجود دارد و پس از آن تاریخ تغییر نوع فضا امکان پذیر نمی باشد لازم به توضيح است در صورتي كه مشاركت كنندگان محترم نسبت به اخذ فضاي با تجهيزات اقدام و هزينه مربوطه را پرداخت نمايند و پس از آن نسبت به درخواست فضاي خام اقدام نمايند هزينه مربوطه عودت داده نخواهد شد.
 3. خروجي برقي كه به شركت كنندگان محترم تحويل ميگردد قابليت جريان 2 آمپر را دارا ميباشد و مقاومت سيم كشي هاي استفاده شده در غرفه ها محدود است. لذا استفاده از وسايل پر مصرف پروژكتور اضافي، ‌وسايل نمايشي پرمصرف ممنوع است. در صورت نياز مشاركت كننده بايد با هماهنگي برگزاركننده مجوز دريافت نماید.

 ب- فضای داخل سالن بدون تجهیزات (زمين خام):

فضاي خام: فضايي است كه به مشاركت كننده بدون داشتن تجهيزات نمایشگاهی از قبيل پنل، موكت، نور و سردرب و..... تحويل مي‌گردد و تجهيز آن بر عهده مشاركت كننده مي‌باشد.

پس از قطعی شدن ثبت نام در سامانه نمایشگاه، مشارکت کنندگانی که نسبت به اخذ زمین خام اقدام نموده اند، میبایست نسبت به انتخاب پیمانکار ساخت و ساز غرفه خود اقدام نمایند. غرفه سازان میبایست با توجه به روند اخذ مجوز غرفه‌سازی که متعاقبا در بخش غرفه سازی سایت اعلام می گردد، جهت اخذ مجوز اقدام نمایند. این قبیل متقاضیان حداکثر تا تاریخ 1401/6/5فرصت دارند تا کلیه موارد مربوط به ساخت و ساز غرفه خود را با توجه به مدارک مندرج در سایت انجام و مجوز غرفه سازی دریافت نمایند.

 1. حداقل متراژ جهت غرفه سازي در فضاي دور سالن، 25مترمربع  خواهد بود.
 2. مشاركت كنندگاني كه متقاضي غرفه بدون تجهیزات (زمین خام) مي باشند، مي بايست در فرم های ثبت نام متراژ درخواستي در قسمت بدون تجهيزات وارد نمايند.
 3. غرفه سازان مي‌بايست از طریقی که در سایت نمایشگاه متعاقبا اعلام می گردد، نسبت به درخواست صدور مجوز و ارائه معرفی نامه از شرکت اصلی تا تاريخ 1401/6/1به ستاد برگزاري اقدام نمایند.

 

 

 

 

كتاب اختصاصي نمايشگاه:

 • مشاركت كننده در صورت تمايل به حضور در كتاب رسمي نمايشگاه،  بايد نسبت به ارائه درخواست در مهلت تعيين شده، ارائه فيش بانكي پرداخت هزينه و همچنين ارائه مطالب جهت چاپ به برگزار كننده اقدام نمايد. در صورت عدم رعايت مهلت مقرر برگزاركننده نسبت به درج مطالب مشاركت كننده در كتاب رسمي نمايشگاه مسئوليت نخواهد داشت.

در کتاب توانمندي ها تسهيلات زير در اختیار متقاضیان قرار می گیرد:

 1. اختصاص یک صفحه به مشارکت کننده برای درج نام، مشخصات و توانمندی های شرکت به دو زبان فارسی و انگلیسی
 2. درج نام و توانمندي هاي شركت در وب سايت رسمي نمايشگاه تا دوره بعد نمايشگاه.
 3. درج نام و موقعيت مكاني هر شركت در دفترچه اطلاعاتي نمايشگاه.
 4. درج نام و موقعيت مكاني هر شركت در بنر اختصاصي ورودي هر سالن نمايشگاه.
 5. اختصاص يك جلد كتاب نمايشگاه به مشارکت کننده.
 • متقاضيان حضور در بخش آگهي هاي کتاب اختصاصي نمايشگاه، ضمن مراجعه به سايت اختصاصي نمايشگاه مي‌توانند شرايط حضور در اين كتاب را دريافت و اقدام لازم را معمول دارند.

خدمات تبليغاتي در وب سايت نمايشگاه:

با توجه به ثبت نام اينترنتي نمايشگاه و بازديد تعداد بيشماري از مخاطبان واقعي اين صنعت از وب سايت نمايشگاه فرصت بسيار مناسبي جهت معرفي شركت ها از طريق سايت مهيا مي باشد و از آنجاييكه امروزه يكي از مهمترين ابزار هاي بازاريابي و توسعه بازار داشتن برنامه مدوني براي تبليغات موثر ميباشد و از طرفي اين رويداد مهم محل مناسبي جهت عرضه توانمندي هاي شركتهاي فعال در اين عرصه ميباشد ستاد برگزاري امكان مناسبي را جهت انجام تبليغات مناسب و هدفمند براي متقاضيان فراهم آورده است .

ويژه نامه هاي اختصاصي نمايشگاه:

ستاد برگزاري تهيه و چاپ ويژه نامه اختصاصي نمايشگاه را در سه نوبت در دستور كار خود قرار داده است اين ويژه نامه ها حاوي مطالب مهمي در خصوص آخرين رويداد ها و دستاورد هاي اين صنعت و نيز آخرين اخبار و اطلاعات تخصصي اين حوزه مي باشد. اين ويژه نامه فرصت مناسبي را در اختيار شركت هاي فعال و توانمند اين صنعت قرار خواهد داد تا از اين طريق نسبت به معرفي توانمندي هاي خود اقدام نمايند. ضمن تكميل بخش ويژه نامه  منوی سفارش غرفه و خدمات سامانه ثبت نام نسبت به درج آگهي در اين ويژه نامه ها اقدام نمايند.

همچنين شركت هاي علاقمند به درج رپورتاژ آگهي مي توانند با ستاد برگزاري تماس حاصل فرمايند.

 

سمينار تخصصي شركت ها:

 • سمينار هاي اختصاصي شركت ها در طول برگزاري نمايشگاه برگزار خواهد شد و شركت ها با تکمیل بخش مربوط به سمینار های تبلیغاتی در منوی سفارش غرفه و خدمات طبق زمانبندي اعلام شده مي توانند نسبت به برگزاري سمينار جهت ارائه توانمندي هاي خود اقدام نمايند.

 

كارت شناسايي و پاركينگ و تعهدنامه حراست

 • مشاركت كنندگان میبایست ضمن مراجعه به منوی مدارک تکمیلی در سامانه ثبت نام فرمهاي مربوط به درخواست كارت شناسايي را حداكثر تا تاريخ 1401/6/1تكميل و از طریق سامانه ثبت نام به برگزار كننده ارسال نمايند. تعداد كارت شناسايي و پاركينگ متناسب با متراژ تحت پوشش غرفه شركت كننده به شرح زير به متقاضيان تعلق خواهد گرفت. محدودیت های درنظر گرفته شده از سوي حراست شرکت سهامی نمایشگاه بوده و کارت بیشتر از سهمیه صادر و ممهور نخواهد شد. لذا به منظور عدم بروز مشکلات سامانه ثبت نام فقط به تعداد مندرج در جدول زیر به مشارکت کنندگان اجازه ثبت اطلاعات خواهد داد لذا در تکمیل و اعلام اسامی قطعی دقت لازم را معمول فرمایید.
 • در هنگام ورود اطلاعات اشخاص نسبت به درج صحیح اسامی به همراه عکس پرسنلی رنگی هر شخص اقدام نمایید. ( رعایت حجاب کامل اسلامی برای بانوان محترمه الزامی میباشد.)
 • کارت شناسایی مشارکت کنندگان از سه روز قبل از افتتاح نمایشگاه در محل ستاد برگزاری واقع در نمایشگاه بین المللی توزیع خواهد شد.
 • کارت پارکینگ مطابق جدول مندرج در ذیل به غرفه داران اعطاء خواهد شد.
 • مشارکت کنندگان می بایستی نسبت به اخذ تعهد نامه حراست از بخش مدارک تکمیلی سامانه ثبت نام نمایشگاه اقدام و پس از تکمیل نمودن و مهر و امضاء کردن آن نسبت به عودت آن از طریق سامانه اقدام نمایند.
 • بخش دریافت اطلاعات اسامی غرفه داران و کارت پارکینگ در روز  1401/6/2غیر فعال خواهد شد و کلیه کارت ها تنها بر اساس اطلاعات موجود در سامانه صادر خواهد شد و مسئولیت عدم صدور کارت برای متقاضیانی که تا قبل از آن تاریخ نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام ننمایند بر عهده مشارکت کنندگان محترم میباشد.
 • نمایندگان شرکت های خارجی در صورت نیاز به معرفی غرفه داران خارجی می بایست اسکن رنگی پاسپورت مشارکت‌کنندگان خارجی خود را تا تاریخ  1401/6/1به ستاد برگزاری جهت صدور کارت مراجعه نمایند.

 

 

كارت شناسايي غرفه داران فضاي داخل سالن

كارت شناسايي غرفه داران فضاي باز

متراژ

تعداد

متراژ

تعداد

تا 12 متر مربع

2 عدد

تا 50 متر مربع

2 عدد

13 تا 24 متر مربع

3 عدد

از 101 متر مربع به بالا

3 عدد

25 تا 50 متر مربع

4عدد

 

51 الي 100 متر مربع

6 عدد

 

101 الي 150 متر مربع

8 عدد

 

151 متر مربع به بالا

10 عدد

 

 

 

 

مقررات عمومي ثبت نام

 • برگزار كننده حق پذيرش يا رد فرمهاي درخواست مشاركت را براي خود محفوظ مي‌دارد.
 • با توجه به محدوديت هاي سالن ها از جهت انطباق با درخواست كليه شركت كنندگان، اختيار كامل جانمايي با مجري می‌باشد و مشارکت کنندگان حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نمایند.
 •  مشاركت كننده مجاز به واگذاري غرفه تخصيصي يا مشاركت با شخص ثالث نمي‌باشد.
 • مشاركت كنندگاني كه مايلند به نحوي كاركرد ماشين آلات خود را بصورت عملي نمايش دهند بايد قبلا با اعلام كتبي ‌موافقت برگزاركننده را كسب نمايند و ميزان برق مصرفي را به اطلاع برگزاركننده برسانند. در هر حال مشاركت كننده مسئول جبران كليه خسارات ناشي از كاركرد ماشين آلات خود به شخص ثالث يا برگزاركننده مي‌باشد.
 • مسئوليت حفظ و نگهداري كالا در ساعات بازديد و ايام قبل از افتتاح و بعد از اختتاميه نمايشگاه بعهده مشاركت كننده بوده و پس از پايان ساعت كار روزانه نمايشگاه و در ساعات غير بازديد كه درهاي سالن قفل و پلمپ مي‌گردد، حفظ و نگهداري كالا بعهده نمايشگاه مي‌باشد.
 • صاحبان ماشين آلات سنگين در زمان ثبت نام موظف به هماهنگي كامل براي نحوه حمل ماشين آلات به غرفه دو هفته قبل از افتتاح نمايشگاه با برگزاركننده مي‌باشند. در غير اين صورت چنانچه امكان انتقال دستگاه مربوطه به محل غرفه موجود نباشد مسئوليتي بر عهده برگزار كننده نخواهد بود.
 • با عنایت به ساختار طبقه اول سالن خلیج فارس (2-44) و طبقه اول سالن میلاد (31B) امکان ورود لیفتراک و کالاهای سنگین به سالن های مذکور امکان پذیر نمی باشد و صرفاً انتقال کالا ها از طریق چرخ دستی یا لیفتراک دستی میسر می باشد بدیهی است کلیه مسئولیت ها و عواقب ناشی از عدم توجه به این موضوع برعهده مشارکت کننده محترم می باشد.
 • نگهداري و انباشت مواد اشتعال زا در داخل سالن ممنوع است. در صورت نياز به استفاده از مواد اشتعال زا براي فعاليتهاي نمايشي مشاركت كننده بايد با كارشناس رسمي اداره آتش نشاني مستقر در نمايشگاه هماهنگي نموده و مجوز كتبي دريافت نمايد.
 • وسايل تبليغاتي مشاركت كننده بايد در محدوده غرفه اختصاص يافته ارائه شود، نصب هر گونه وسايل تبليغاتي، پلاكارد، ديوارنويسي پس از كسب موافقت كتبي برگزاركننده و پرداخت هزينه هاي مربوطه امكان پذير مي‌باشد.
 • فروش كالاهاي ارائه شده در غرفه در دوران برگزاري نمايشگاه ممنوع است. مذاكره و انعقاد قرارداد فروش در دوران نمايشگاه بلامانع بوده ليكن انتقال كالا به خارج از غرفه پيش از اتمام نمايشگاه ممنوع مي‌باشد.
 • در صورتيكه پس از جانمايي مشاركت كنندگان در سالن هاي نمايشگاه، ستون هاي موجود در سالن ها داخل غرفه هاي مشاركت كنندگان قرار گيرد، مشاركت كنندگان حق هيچگونه اعتراضي را نخواهند داشت.
 • در طراحي كل نمايشگاه (فضاي سرپوشيده و باز) و تخصيص غرفه ها به مشاركت كنندگان، برگزار كننده با حفظ مصالح عمومي نمايشگاه،‌ و نيز حقوق ساير شركت كنندگان داراي اختيار تام بوده و مشاركت كننده نمي‌تواند نسبت به محل اختصاص يافته اعتراضي داشته باشد.
 • بر اساس مقررات شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران، رعايت حجاب و حفظ شئونات اسلامي در طول مدت نمايشگاه الزامي است و در صورت عدم رعايت حجاب توسط شركت كنندگان يا پرسنل ايشان، برگزار كننده يا مسئولين شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي تهران مجاز به جلوگيري از ادامه فعاليت شركت كننده و يا هر اقدام قانوني ديگر مي‌باشند.
 • ارائه گواهينامه استاندارد براي كالاهاي مشمول استاندارد اجباري مي باشد و مشاركت كننده مي بايست اين مدارك را همراه كالاهاي ارائه شده در غرفه به همراه داشته باشد در صورتي كه براي كالايي استانداردي تعريف نشده است ارائه نامه از سوي مؤسسه استاندارد الزامي مي باشد،  بديهي است برگزار كننده و يا سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و نمايندگان ايشان مي‌توانند از ارائه كالاهاي مذكور بدون ارائه گواهينامه استاندارد در غرفه مربوطه جلوگيري نموده و يا اقدام به تعطيل فعاليت غرفه مذكور نمايند. بديهي است در اين صورت خسارتي از طرف برگزار كننده به شركت كننده پرداخت نخواهد شد.
 • برگزار كننده مجاز به عكسبرداري و فيلمبرداري از غرفه هاي نمايشگاهي مي‌باشد.
 • در طول برگزاري نمايشگاه، حمل و نقل لوازم مورد نياز مشاركت كننده به داخل محوطه نمايشگاه فقط صبح ها قبل از شروع كار نمايشگاه امكان پذير است. در ساعات برگزاري نمايشگاه، ‌تردد خودروي مشاركت كننده در محوطه نمايشگاه ممنوع است.
 • مشاركت در اين نمايشگاه تابع مقررات و شرايط عمومي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران خواهد بود.

بيمه

 • شرکت کنندگان در نمايشگاه ملزم و موظفند کالاهای نمايشی خود را قبل از ورود به نمايشگاه  و تا حداقل سه روز پس از اتمام نمايشگاه نزد يکی از شرکتهای بيمه , بيمه کامل نمايند تا در صورت بروز خسارت احتمالی , جبران گردد ، بديهي است ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در خصوص شركت هايي كه كالاها ، ماشين آلات و پرسنل خود را بیمه ننموده باشند بر عهده نخواهد داشت.
 • مشارکت کنندگان مکلفند خسارات ناشی از آتش سوزی , سرقت و ... را که در نتیجه فعالیت یا اعمال کارکنان آنها در داخل یا محل نمایشگاه به ماشین آلات، تجهیزات و دکوراسیون غرفه و کالاهای نمایشی ديگران و بازدیدکنندگان وارد می شود را جبران نمایند.
 • شرکت کنندگان همچنین مسئول اتفاقات و تصادفاتی هستند که برای کارگران غرفه هنگام حمل و نقل کالا با ماشین آلات و غیره بروز می کند و ستاد برگزاری نمایشگاه مسئولیتی در قبال پرسنل و کارگران مشارکت کنندگان برعهده نخواهد داشت.

فسخ درخواست

 1. . با توجه به اينکه فسخ خدمات درخواستی  علی الخصوص فسخ تخصیص فضاي نمايشگاهی مشکلات عديده اي را براي برگزاركننده ايجاد می نمايد، لذا خواهشمند است پس از قطعی شدن تصمیم خود مبنی بر حضور در نمايشگاه نسبت به ارائه درخواست و واريز وجه اقدام نمايید، در غیر اين صورت فسخ درخواست تنها با ارائه نامه كتبی به ستاد برگزاري امکان پذير و در صورت پرداخت هزينه غرفه، امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت و مشاركت كننده با امضاء اين مقررات حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نمايند. 
 2. با توجه به اينکه مسئولیت كامل جانمايی برعهده ستاد برگزاري می باشد عدم قرارگیري در جاي مناسب دلیل موجهی جهت عدم حضور يا  فسخ درخواست نمی باشد بديهی است برای ستاد برگزاری همانگونه که در بند قبل گفته شد امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت و مشاركت كننده با امضاء اين مقررات حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نمايند. 

مقررات ارزي و ريالي

 • مشاركت كنندگان داخلي مجاز به نمايش كالا و محصولات خارجي يا استفاده از پوستر و نام شركت خارجي نمي‌باشند. در صورت عدم رعايت اين نكته، شركت كننده ملزم به پرداخت اجاره بها غرفه به صورت ارزي بر اساس تعرفه شركت كنندگان خارجي خواهد بود. در این راستا کلیه متقاضیان حضور در بخش ریالی نمایشگاه می بایست علاوه بر مدارک ارسالی نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه ارزی- ریالی F13 و تودیع چک به میزان کل ارزش ارزي غرفه درخواستی نزد ستاد برگزاری اقدام نمایند. بدیهی است ستاد برگزاری از ثبت نام شرکت هایی که نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه و تودیع چک تضمین ارزی- ریالی اقدام ننمایند معذور می باشد. نرخ تسعیر ارز با هماهنگی بخش مالی ستاد بر اساس نرخ روز ثبت نام خواهد بود.
 • میزان تضمین ثبت نام ریالی به اندازه کل ارزش ارزی غرفه با احتساب نرخ روز ارز محاسبه می گردد.
 • ارائه پروانه بهره برداري یا رتبه بندی شركت (جهت اثبات تولید کننده بودن شركت) از سوي شركتهايي كه بصورت ريالي در نمايشگاه حضور پيدا مي كنند الزامي است. ستاد برگزاري نمايشگاه هيچگونه مسئوليتي در قبال پيامدهاي ناشي از اين موضوع بر عهده نمي گيرد.
 • در صورتيكه مشاركت كننده با ارائه پروانه بهره برداري نسبت به ثبت نام در بخش ريالي اقدام نمايند و  در زمان برگزاري نمايشگاه به نمايش محصول/ خدمت/ پوستر/بنر مرتبط با محصولات/خدماتي  به جز محصولات يا خدمات مندرج در پروانه بهره برداري ارائه شده در هنگام ثبت نام اقدام نمايند و آن محصول/ خدمات/ پوستر/بنر /کارت ویزیت/ بروشور/ کاتالوگ و ... مشمول بخش ارزي باشد مشاركت كننده متعهد و ملزم به پرداخت کلیه هزينه ها و ساير جرائم مربوطه خواهد بود.
 • غرفه هاي ريالي و ارزي بصورت مجزا برپا خواهد شد. مشاركت كنندگاني كه دو غرفه ارزي و ريالي را همزمان درخواست نموده‌اند لازم است كه غرفه ها را مجزا از هم و مستقل برپا نمايند به طوري كه در طول مدت برگزاري نمایشگاه غرفه ها از هم قابل تشخيص باشند.
 • عرضه و نمايش هرگونه كالا، پوستر و برند خارجي براي معرفي محصولات خارجي در بخش داخلي ممنوع و در صورت عدم رعايت، طبق مقررات، هزينه مشاركت بر اساس تعرفه مصوب شركت كنندگان خارجي و بصورت ارزي محاسبه و دريافت خواهد شد.
 • در صورت عدم رعايت مقررات ارزي ريالي نمايشگاه توسط مشاركت كنندگان و تشخيص كميته ارزي ريالي شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي ، مشاركت كننده موظف به پرداخت هزينه هاي غرفه خود بر مبناي غرفه ارزي بوده و حداكثر 24 ساعت پس از ابلاغ کتبی ستاد برگزاری ميبايست با برگزاركننده تسويه حساب نمايد، بديهي است در غير اين صورت غرفه مشاركت كننده توسط برگزاركننده تعطيل و پلمپ شده و مشاركت كننده حق هيچگونه اعتراضي نخواهد داشت و هزينه هاي پرداخت شده عودت داده نخواهد شد.
 • ارائه كالا و قطعات منفصله خارجي در غرفه مستقلي كه جهت معرفي خدمات پس از فروش درخواست مي‌گردد، ‌ممنوع مي‌باشد. بديهي است در صورت اقدام، كلا هزينه مربوطه به صورت ارزي محاسبه خواهد شد.

 

حوادث غير قابل پيش بيني

در صورت بروز هرگونه حادثه‌اي خارج از اختيار و كنترل برگزاركننده مانند جنگ، زلزله و سيل و ساير حوادث طبيعي كه منجر به عدم برگزاري، تاخير يا افزايش دوره برگزاري نمايشگاه شود، برگزار كننده در جهت حفظ منافع مشاركت كننده اقدام مي‌نمايد و شركت كننده مجاز به اعتراض يا استرداد وجوه پرداختي نخواهد بود.